Księgowość na komputerze

Ekonomiści znają różne formy księgowości, do tradycyjnych należą: forma tabelaryczna, tak zwana amerykanka. Metoda ta polega na prowadzeniu księgi łączącej dwa urządzenia księgujące. Pierwszym jest dziennik, w którym ewidencjonowane są chronologicznie operacje gospodarcze. Drugie, to zbiór kont syntetycznych, w których wykonywane są zapisy systematyczne. Kolejną formą księgowości, jest forma przebitkowa. Jej cechą jest zamienienie zwartych ksiąg na luźne karty kontowe, które tworzą kartoteki. Dzięki temu liczba wprowadzonych kont może być dowolna. Przy tej formie księgowania, można też wprowadzić swobodny podział pracy, charakterystyczne jest również księgowanie za pomocą kalki. Zapis oryginalny dokonywany jest na kartach kontowych, natomiast w dzienniku zapis skopiowany jest za pomocą kalki. Ostatnim przykładem tradycyjnej formy prowadzenia księgowości jest metoda rejestrowa stosowana do operacji masowych, gdzie jest wiele dokumentów księgowych danego typu. Podstawowym narzędziem tej formy jest rejestr. Księgowość potrzebna jest także osobom prywatnym, głownie do rozliczania podatków, dlatego też głównym przedmiotem zainteresowania w tym przypadku są formularze podatkowe wypełnianie przez księgowe.

Jak widać księgowość to bardzo wiele niezbędnych prac, dlatego obecnie nie dziwi fakt, że coraz częściej wykorzystuje się do tego właśnie komputery. Jednak aby można było bez problemu przy ich pomocy wykonać bardzo różnorodne czynności księgowe, istotne jest przede wszystkim odpowiednio dobrane do tego celu oprogramowanie. Dzisiaj jest bardzo wiele programów przeznaczonych dla księgowych które mają za zadanie przede wszystkim w jak największym stopniu ułatwiać im pracę. Obecnie jednak sama możliwość szybkiego wypełniania dokumentów nie zawsze wystarcza, coraz częściej od tego typu oprogramowania oczekuje się bowiem, iż umożliwi na przykład wysyłanie dokumentów przy pomocy Internetu lub też to, że będzie się aktualizowało samoczynnie, dzięki czemu osoba która z niego korzysta zawsze będzie miała dostęp do aktualnych informacji.

Dzisiaj niemal wszystkie programy aktualizują się online, dlatego bardzo często użytkownik nawet nie wie o dokonaniu takiej czynności. W przypadku programów dla księgowych jest to niemalże niezbędne. Co pewien czas bowiem zmieniają się istotne dla nich dane, jak na przykład wysokości stawek czy procentowe składki, dlatego muszą być pewni, że program na którym pracują jest jak najbardziej aktualny. Tylko wtedy mają pewność odpowiedniego wykonania wszystkich dokumentów.

Zobacz także

Księgowość – prowadzić ją samodzielnie czy skorzystać z usług biura rachunkowego?

Oprogramowanie Smartreactor

Programy dla samodzielnej księgowej

Czym jest oprogramowanie STOCK

Programy dla księgowych - co muzą zawierać

Polecamy :

pozycjonowanie skawina


Olkusz, Trzebinia, Chrzanów - pozycjonowanie stron

Co na stronie?

Na stronie piszemy o oprogramowaniu jakie stworzyliśmy dla naszych klientów wraz ze szczegółami wykonanych zleceń i funkcjonalnością naszych programów. Stworzyliśmy także dział z przeglądem oprogramowania innych firm z krótkim opisem i naszą recenzją tych projektów.

Oprogramowanie

Firm Win for Win to firma, która od 9 lat zajmuje się tworzeniem oprogramowanie dla firm specjalnie dedykowanym biznesom, indywidualnym potrzebom i wymaganiom. Tworzymy oprogramowanie dla począwszy od rozwiązań desktopowych jak oprogramowanie dla firm księgowych i spedycyjnych, po aplikacje webowe dla sklepów internetowych i bibliotek.

Kontakt

Napisz do nas na biuro@win4win.pl lub skontaktuj się z działem handlowym w sprawie uzyskania informacji o ofercie oferta@win4win.pl

Pozycjonowanie Poznań