Oprogramowanie dla firm - co jest potrzebne

Dzisiaj każda firma korzysta z oprogramowania, jednak do jego prawidłowego działania potrzebnych jest kilka czynników. Przede wszystkim niezbędny jest odpowiedni sprzęt komputerowy. Tutaj jednak bardzo często jest tak, iż gdy zleca się wykonanie oprogramowania na indywidualne zamówienie, dość często dopiero po jego wykonaniu dobiera się odpowiednie komputery, aby była pewność, że nie będzie problemu z ich działaniem. Jednakże specjalnie wykonywane oprogramowanie dla firm potrzebuje także serwera.

Serwer określa się jako specjalnie skonfigurowany komputer, który dostępny jest Internecie przez 24 godziny na dobę. Serwery www obsługują żądania protokołu komunikacyjnego http. Statystyki wskazują, że najwięcej osób korzysta z serweru Apache, ponieważ aż 65% wszystkich stron internetowych działa właśnie na tym serwerze. Z serwerem WWW można połączyć się przez sieć komputerową. Serwery www dają możliwość np. umieszczenia własnej strony WWW w Internecie. Może to być jakaś strona firmowa, forum internetowe czy też galeria zdjęć. Oprócz tego serwery pozwalają na przypisanie nieograniczonej ilości domen internetowych do serwera, a także zezwalają na korzystanie z poczty e-mail. Istnieje możliwość utworzenia nieograniczonej ilości skrzynek mailowych na jednym serwerze. Oprócz tego serwery www pozwalają na korzystanie jeszcze z wielu innych usług dodatkowych np. kreatora www lub certyfikatów SSL. Każdy serwer www jest niezwykle łatwy w obsłudze oraz jest bardzo tani, ponieważ jego miesięczny koszt to jedynie kilkanaście złotych.

Obecnie coraz częściej korzysta się z takich właśnie serwerów, gdyż jest to najwygodniejsza forma. Jeżeli jednak firma chce mieć znacznie większą pewność bezpieczeństwa swoich danych wówczas może zainwestować w zakup własnych serwerów oraz wykonanie odpowiadającego ich potrzebom oprogramowania. Wtedy firma, która zajmuje się wykonywaniem takiego oprogramowania, zazwyczaj przed podjęciem prac musi zapoznać się z istniejąca sytuacją, czyli tym, jakie zaplecze techniczne klient posiada. Jest to bardzo istotne, ponieważ w takiej sytuacji zazwyczaj firmy chcą aby wykonane dla nich oprogramowanie można było na ich sprzęcie zainstalować, nie mają zazwyczaj ochoty kupować nowego. Wykonywanie oprogramowania dla firm obecnie zajmuje się coraz więcej wykonawców. Jest to dobra wiadomość dla klientów przede wszystkim z tego względu, iż nie ma konieczności czekania w długiej kolejce, jeżeli jeden wykonawca nie może zrealizować zamówienia. Wystarczy w takiej sytuacji zwrócić się do innej.

Zobacz także

Innowacja w barze

Koszty oprogramowania dla firm

Jak skutecznie tworzyć oprogramowanie dla firm?

Jak wybierać twórców oprogramowania

Dlaczego zamawia się programy ?

Polecamy :

pozycjonowanie skawina


Olkusz, Trzebinia, Chrzanów - pozycjonowanie stron

Co na stronie?

Na stronie piszemy o oprogramowaniu jakie stworzyliśmy dla naszych klientów wraz ze szczegółami wykonanych zleceń i funkcjonalnością naszych programów. Stworzyliśmy także dział z przeglądem oprogramowania innych firm z krótkim opisem i naszą recenzją tych projektów.

Oprogramowanie

Firm Win for Win to firma, która od 9 lat zajmuje się tworzeniem oprogramowanie dla firm specjalnie dedykowanym biznesom, indywidualnym potrzebom i wymaganiom. Tworzymy oprogramowanie dla począwszy od rozwiązań desktopowych jak oprogramowanie dla firm księgowych i spedycyjnych, po aplikacje webowe dla sklepów internetowych i bibliotek.

Kontakt

Napisz do nas na biuro@win4win.pl lub skontaktuj się z działem handlowym w sprawie uzyskania informacji o ofercie oferta@win4win.pl

Pozycjonowanie Poznań